چهار شنبه , 21 فوریه 2018

نسخه کیندل

شرکت آمازون بزرگترین کتاب فروشی الکترونیکی در دنیا می باشد. به همین منظور و برای تطبیق با دنیای روز، اقدام به ارائه کتاب های الکترونیکی نموده است. از آنجا که همواره نویسندگان و ناشران نگران از رعایت نشده حقوق مالکانه خود می باشند آمازون اقدام به معرفی نسخه های الکترونیکی کیندل نموده است. در ابتدا این نسخه ها تنها قابل مطالعه بر روی دستگاه های کیندل که کتابخوان های الکترونیکی تولیدی شرکت آمازون می باشند، بود. این کتابخوان ها از فن آوری جوهر الکترونیکی که از خستگی چشم در هنگام مطالعه جلوگیری می کند بهره می برد.  اما پس از مدتی و با معرفی نرم افزار های متفاوت این امکان را به وجود آورد که حتی بدون داشتن کتابخوان کیندل بتوان نسخه های کیندل را مطالعه نمود.

kindle

نسخه های کیندل بر روی سایر دستگاه ها از قبیل کامپیوتر PC و لب تاپ، دستگاه های اندروید، مکینتاش و آی پد قابل مطالعه می باشد. بدین منظور کافیست با استفاده از لینک های زیر و بر اساس دستگاه خود نرم افزار مورد نظر را دانلود نمایید.

شما می توانید از لینک زیر نرم افزار Kindle For PC را دانلود نمایید. ( شاید برای دانلود این نرم افزار ها نیاز باشد با IP بجز ایران این کار را انجام دهید)

  http://www.amazon.com/gp/feature.html/ref=kcp_pc_lnd_clar?ie=UTF8&docId=1000426311

 همچنین برای استفاده در دستگاه های با سیستم عامل اندروید می توانید از لینک زیر نرم افزار Kindle For Android را دانلود نمایید.

http://www.amazon.com/gp/feature.html?docId=165849822

 نرم افزار Kindle For Mac برای استفاده در دستگاه های با سیستم عامل مک در لینک زیر قابل دانلود می باشد.

http://www.amazon.com/gp/feature.html?docId=1000464931

پس از دانلود فایل اصلی، نرم افزار را نصب نموده و سپس به وسیله نام کاربری و پسورد آمازون، وارد نرم افزار شوید. (در صورتی که نام کاربری در آمازون ندارید به سادگی و با ورود به سایت آمازون می توانید برای خود یک اکانت آمازون ایجاد نمایید)

 1

.در نرم افزار و در قسمت کتابخانه تمامی کتاب هایی کیندل خریداری شده شما را نشان می دهد. اگر شما کتابی خریداری ننموده اید معمولا 3 کتاب به صورت رایگان برای شما نشان داده می شود.

شما می توانید با کلیک بر روی هر کدام، کتاب مورد نظر را دانلود نمایید. پس از آن هربار با نام کاربری خود بر روی آن کامپیوتر لاگین کنید می توانید بدون نیاز به دانلود مجدد، کتاب را مطالعه نمایید. پس از اتمام دانلود کتاب شما قابل مطالعه و تورق می باشد.

 2

 توجه نمایید فن آوری مورد استفاده در نسخه های کیندل، EPUB می باشد. در این فن آوری با حفظ حجم کوچک فایل، قابلیت تغییرات متعددی نظیر سایز فونت و غیره میسر می باشد. تفاوت نسخه کیندل با سایر فایل های EPUB بر روی قفل نرم افزاری DRM می باشد که بدون دسترسی به اکانت آمازون امکان مطالعه آن میسر نمی باشد. البته نرم افزار های متعددی برای حذف کردن قفل الکترونیکی می باشد که مورد تایید نمی باشند. همچنین نرم افزار های متعددی برای تغییر نوع فایل های EPUB به PDF می باشد که آن ها نیز مورد تایید نمی باشند.

 3

از لحاظ تعداد دستگاه هایی می توانید به یک اکانت آمازون متصل شوید محدودیتی وجود ندارد. همچنین پس از دانلود کردن کتاب دیگر نیازی به برقراری ارتباط با اینترنت نمی باشد. حتی دفعات بعدی که نرم افزار را باز می نمایید، در صورتی که در آخرین بار از اکانت خود خارج نشده باشید، لزومی به اتصال به اینترنت و لاگین مجدد نمی باشد.

توجه نمایید نسخه های کیندل قابل کپی کردن و با انتقال به دستگاه دیگر نمی باشد و فقط با نام کاربری قابل دسترسی می باشد.اما متون درون کتاب قابلیت کپی کردن و انتقال به نرم افزار های دیگر را دارد.

 4

شما می توانید برای تهیه نسخه کیندل یک کتاب، لینک کتاب مورد نظر را برای ما ارسال نمایید. توجه نمایید تمامی کتاب های آمازون لزوما نسخه کیندل ندارد و حتما در صفحه اول کتاب باید به این موضوع اشاره شده باشد.

 5

کارمزد تهیه این کتاب ها 35 هزار تومان می باشد. اگر نام کاربری آمازون دارید آن را به همراه پسورد برای ما ارسال نمایید در غیر اینصورت با ایمیل شما یک نام کاربری برای شما ساخته خواهد شد و بر روی آن کتاب خریداری خواهد شد.

ما نیز همانند تمامی عاشقان کتاب و محیط زیست، امیدواریم با استفاده از تکنولوژی های جدید، درختان کمتری قطع شده و عین حال بر لذت مطالعه افزوده شود.